Bulharský odborník na výživu varuje: "Vek nie je prirodzený proces, ale dôsledok našej stravy!"

Zdieľať
Profesor Hristo Mermerski
Bulharský odborník na výživu varuje: "Vek nie je prirodzený proces, ale dôsledok našej stravy!" Foto: bnr.bg

Profesor Hristo Mermerski je bulharský odborník na výživu a autor desiatok kníh o zdravej výžive. Verí, že starnutie nie je prirodzený proces, ale choroba! My samy privádzame naše telo do žalostného stavu a poskytujeme mu rôzne choroby.

Profesor naliehavo vyzýva na dôkladné sledovanie stravy: „Jedzte správne, užite si každú chvíľu života – a budete zdravý!“

Hristo Mermerski identifikoval niekoľko hlavných produktových skupín, ktoré by mali byť v dennom menu každej osoby: zelenina, ovocie, jogurt a víno. Áno, áno, je to alkoholický nápoj, ale nemal by sa zneužívať. Profesor je presvedčený, že ak sú tieto potraviny zahrnuté do stravy, urýchli sa metabolizmus, a v dôsledku toho sa podporí pozvoľný úbytok hmotnosti.

Zdravá výživa pre chudnutie

Jogurt

Jogurt
Jogurt Foto: www.freepik.com

Budete prekvapení, keď zistíte, že mnoho ľudí v Japonsku, Číne a Kórei začína svoj deň s týmto produktom už niekoľko storočí.

Tu je recept na raňajky. Do jogurtu si pridajte 1 lyžicu jablčného pektínu, rovnaké množstvo medu, 1 čajovú lyžičku škorice a 40 kvapiek propolisovej tinktúry. Ak máte veľký hlad, môžete pridať 1 banán.

Zelenina

Zelenina
Zelenina Foto: depositphotos.com

Pripravte si pravidelne šalát z mrkvy, cesnaku a prírodnej kyslej smotany. Toto jedlo bude najlepšie náhradou za drahé lekárnickej vitamíny. Ak chcete urobiť šalát, nastrúhajte si jednu veľkú mrkvu a k tomu 2-3 strúčiky cesnaku. Skombinujte všetky prísady a na záver pridajte kyslú smotanu.

Víno

Víno
Víno Foto: www.freepik.com

Látky obsiahnuté v červenom víne môžu spomaliť proces starnutia nielen kože, ale celého organizmu. Každý deň by ste mali vypiť viac ako 50 g suchého červeného vína. Tento nápoj môžete tiež použiť ako doplnok k mäsovým pokrmom.

Cukry

Cukry
Cukry Foto: www.freepik.com

Na začiatku minulého storočia ľudia jedli päťkrát menej cukru ako teraz. Stali sme sa rukojemníkmi stráviteľných sacharidov. Cukor je všade: v sýtených nápojoch, džúsoch, sladkostiach i pečive. Profesor vyzýva, aby ste odmietali nadmernú spotrebu škodlivých sacharidov.

Zdieľajte s priateľmi tieto užitočné rady profesora Mermerskiho, uistite sa, že je inšpirujete k zmene!

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom

Odporúčané