Bruško sa stratí a metabolizmus sa zrýchli. Stačí len ak pridáte toto do kávy

Zdieľať
toto do kávy
Bruško sa stratí a metabolizmus sa zrýchli. Stačí len ak pridáte toto do kávy Foto: www.freepik.com

Niet pochýb o tom, že káva je najobľúbenejším ranným nápojom na svete. Na jednej strane okamžite zvýši vašu energetickú hladinu a pripraví vás na ďalší deň. Navyše má množstvo ďalších zdravotných výhod, ako je zlepšenie metabolizmu, keď je používaná v rozumnom množstve, udržuje vaše srdce zdravé. Primiešaním týchto účinných látok do kávy rýchlo zhodíte pár kíl navyše bez toho, aby ste museli držať diétu alebo meniť životný štýl.

Prečo je táto kombinácia taká silná?

1. Škorica je veľmi prospešná pre vaše zdravie. Je to spoľahlivý protizápalový prostriedok, ktorý znižuje zápal v tele. Navyše je nabitý antioxidantmi. Znižuje aj hladinu cukru v krvi zvýšením metabolizmu. Podporuje štiepenie cukru, ktorý sa premieňa na energiu. V tomto recepte škorica zabraňuje hromadeniu telesného tuku.

2. Kokosový olej je ďalším darom prírody, ktorý ponúka dlhý zoznam zdravotných výhod. Skladá sa predovšetkým z tukov so stredne dlhým reťazcom, ktoré tráviaci systém posiela priamo do pečene. Najlepšou výhodou kokosového oleja pri chudnutí je, že prirodzene nastavuje metabolický proces a efektívnejšie spaľuje tuky.

3. Med síce obsahuje veľa cukru, ale je to prírodný cukor, ktorý telo premieňa na energiu. Med je bohatý na esenciálne minerály, ako sú soli železa, zinok, vápnik, draslík a fosfor. Okrem toho med obsahuje niacín, kyselinu listovú, vitamín C, riboflavín a vitamín B6.

Čo potrebuješ

  • 1/2 šálky medu
  • 3/4 šálky kokosového oleja
  • 1 lyžička škorice
  • 1 lyžička kakaa (voliteľne)

Pastu premiešajte zmiešaním všetkých účinných látok dohromady. Uchovávajte v sklenenej nádobe v chladničke.

Príprava

Pridajte 1-2 lyžičky zmesi do šálky čerstvo uvarenej kávy. Dobre premiešajte a vychutnajte si svoj ranný nápoj na spaľovanie tukov!

Bruško sa stratí
Bruško sa stratí a metabolizmus sa zrýchli. Stačí len ak pridáte toto do kávy Foto: www.gettyimages.com

Ako vidíte, tajomstvo zdravého a štíhleho tela nemusí byť vzdialené ani náročné. Je skryté v každodennom rituáli, akým je pitie kávy, a v malých, ale významných zmenách, ktoré môžete urobiť pre svoje zdravie. Táto výnimočná zmes, ktorú si pridáte do svojej rannej kávy, nie lenže podporí váš metabolizmus a navodí pozitívne zmeny vo vašom životnom štýle, ale zároveň vám umožní vychutnať si chutný a zdravý nápoj. Nezabúdajte však, že skutočný kľúč k úspechu tkvie v rovnováhe – vyváženej strave a aktívnom životnom štýle. Tento recept je len jeden z mnohých nástrojov na ceste k lepšiemu zdraviu a vzhľadu. Vyskúšajte ho a sledujte, ako sa vaše telo a myseľ menia k lepšiemu. Pamätajte, že zdravie a štíhlosť idú ruka v ruke s láskou a starostlivosťou, ktorú venujete svojmu telu a duši. Užite si každý dúšok svojej obľúbenej kávy a nech je každý váš deň plný energie a radosti!

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom

Odporúčané