Babička mi hovorila: Vyhýbaj sa príliš horkokrvným mužom

Zdieľať
Babička mi hovorila
Babička mi hovorila: Vyhýbaj sa príliš horkokrvným mužom Foto: www.gettyimages.com

Babička mi vždy hovorila:

“ Princov je málo a tí skôr milujú seba a svojich drakov. Im bude stačiť len nejaká sliepočka, ktorú ľahko zvládnu a budú snívať len o bielom mercedese. K čomu ti to bude? Vezmi si normálneho  chlapca a on ti určite kúpi auto akejkoľvek značky a farby. A plat bude nosiť domov a nie nejakú sliepku. “

Babička mi vždy hovorila:

“ Vyhýbaj sa príliš horkokrvným mužom. Neprinesú nič okrem dobrého sexu, veľkého smútku a radu utrpenia. Je to zbytočný a ničivý oheň. Nezahreje, nemôžeš na ňom uvariť jedlo, ani nerozpustí ľad.“

Babička mi vždy hovorila:

Ak chceš poslať človeka do hája, tak to proste priamo nehovor. Zadaj človeku nejaký cieľ, nakresli mu plánik a daj mu čarovnú guľu. Presvedčí sa, že sa dostal k cieľu.

Babička mi vždy hovorila:

Nikdy nerob unáhlené závery a rezolútne rozhodnutie. Sadni si, upokoj sa. Vypočuj si dobrú hudbu, daj si dobré jedlo, usmievaj sa a zistíš, že už nebude potrebné tento problém riešiť.

Babička mi vždy hovorila:

Ak všetci okolo  hovoria že tento človek je hlupák, never tomu. Vždy existuje možnosť, že mu jednoducho závidia. Daj si s ním pohárik, alebo niečo silnejšie, a až budete obaja opití, tak sa ešte len rozhodneš, či s ním budeš piť znova alebo nie.

Babička mi vždy hovorila:

Nezapájajte sa do hlúpych sporov o náboženstve, o politike alebo sexuálnych menšinách. Nikdy nepresvedčíš hlupákov, ktorí sa v týchto témach priamo vyžívajú, a vždy budeš v pozícii porazeného alebo skôr tiež hlupák.

Babička mi vždy hovorila:

Nemusíš byť stále tou dobrou. Dobro je relatívny pojem a každý na to má vlastný názor. Buď objektívna a spravodlivá.

Babičky mi vždy hovorila:

Vždy daj človeku presne tri šance. Pretože tieto tri šance nedávaš jemu, ale sebe. Keď si dáš šancu, neunikne tí nič dôležité a naučíš sa niečo nové. Ale či tri šance zlyhali, tak ho pošli do čerta a už sa k nemu nikdy nevracaj.

Babička mi vždy hovorila:

Buď hrdá. Ale nebuď arogantná. Hrdosť ti prinesie dôstojnosť. Stojí za to sa ospravedlniť za chybu. Stojí za to prijať úprimné ospravedlnenie. Je dôstojné dať človeku slovo. Ale nie je dobré sa nad ľudí povyšovať a myslieť si, že si najlepšia.

Babička mi vždy hovorila:

Neboj sa urobiť si nepriateľov. Sú potrební, motivujú vás. Dbaj  na zlých priateľov, budú ťa dezorientovať a potiahnu ťa ku dnu.

Babička mi vždy hovorila:

Seď na  brehu a čakaj. Čas je zdroj, ktorý je schopný vyriešiť všetko a vždy.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčané