Ako zvládnuť menštruáciu na dovolenke pri mori?

Zdieľať
dovolenka pri mori
Ako zvládnuť menštruáciu na dovolenke pri mori? Foto: www.freepik.com

Menštruácia na dovolenke pri mori môže byť výzvou, ale nemusí vám brániť v užívaní si všetkých radostí z pobytu pri vode. Ako na to? Prinášame vám praktické tipy, ako zvládnuť kúpanie v mori počas menštruácie bez zbytočných obmedzení.

Ako si užiť kúpanie v mori aj počas menštruácie

Dovolenka pri mori je pre mnohé ženy vytúženým odpočinkom, no keď sa spojí s menštruáciou, môže to byť náročnejšie. Nemusíte sa však vzdávať svojich obľúbených aktivít. Kúpanie v mori počas menštruácie je úplne bezpečné a prinášame vám rady, ako si ho užiť naplno.

Pripravte sa s dostatočnou zásobou tampónov

Ak vás menštruácia zastihne práve na dovolenke, buďte pripravené. Pri každom odchode na pláž si zabaľte dostatočné množstvo tampónov. Platí pravidlo, že viac je lepšie, aby ste sa vyhli nepríjemným situáciám.

žena s menštruáciou
Ako zvládnuť menštruáciu na dovolenke pri mori? Foto: www.freepik.com

Pred kúpaním vždy nový tampón

Predtým, než sa ponoríte do morskej vody, vždy použite nový tampón. Po kúpaní ho okamžite vymeňte za ďalší nový, čím znížite riziko podráždenia alebo diskomfortu v intímnych partiách. Dávajte si tiež pozor, aby šnúrka z tampónu nevyčnievala z plaviek.

Nízkoabsorpčné tampóny sú ideálne

Pre kúpanie v mori sú najlepšou voľbou nízkoabsorpčné tampóny. Tie nebudú nasávať nadmerné množstvo vody, takže vám poskytnú vyšší komfort počas pobytu vo vode.

Alternatíva. Menštruačné plavky

Ak vám tampóny nevyhovujú, môžete vyskúšať menštruačné plavky. Sú ideálne pre strednú a slabšiu menštruáciu a sú navrhnuté tak, aby absorbovali menštruačnú krv a udržali ju bezpečne vo vnútri, či už ste na súši alebo vo vode.

Správne zvolený odev je kľúčový

Okrem tampónov a menštruačných plaviek je dôležité myslieť aj na vhodné oblečenie. Kúpte si plavky, ktoré dobre priliehajú a poskytujú potrebnú podporu, aby ste sa cítili pohodlne a sebaisto.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom

Odporúčané