Ako si postaviť táborák, ktorý bude horieť až 14 hodín, bez vášho ďalšieho zásahu? Vieme, ako na to!

Zdieľať
táborák, ktorý bude horieť až 14 hodín
Ako si postaviť táborák, ktorý bude horieť až 14 hodín, bez vášho ďalšieho zásahu? Vieme, ako na to! Foto: www.youtube.com

Dobrý nápad v časoch na kempovanie a stanovanie. Niektorí ho praktizovali aj počas zimy. K tejto činnosti patrí aj zakladanie ohniská pri ktorom sa všetci večer stretnú a opekajú alebo sa len tak rozprávajú. Pokiaľ nikto do neho nebude prikladať, tak ohnisko za hodinu úplne zhasne. Chceli by ste, ale aby vám táborák vydržalo viac ako 14 hodín?

Aby ste dosiahli takúto výdrž, budete potrebovať správne rozložiť drevo do tzv. pagodovej štruktúry. Táto metóda zabezpečí pomalé a rovnomerné horenie. Na začiatok si pripravte rôzne druhy dreva – jemné a suché triesky na zapaľovanie, stredne veľké kúsky na udržanie ohňa a veľké kusy na dlhé horenie. Najprv rozložte základnú vrstvu z hrubých polien, potom striedavo kladte stredne veľké a jemné drevo v tvare pyramídy. V strede nechajte otvor, kde zapálite triesky. Tento spôsob zabezpečí, že oheň bude horieť postupne a rovnomerne až 14 hodín.

Všetko, čo potrebujete vedieť o tejto technike, nájdete v priloženom videu. Užite si dlhé večery pri táboráku bez starostí o jeho udržiavanie.

Nasledujúce video vám to ukáže:

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčané