Ako schudnúť do leta bez driny? 5 geniálnych trikov. Fungujú aj po päťdesiatke

Zdieľať
Ako schudnúť do leta bez driny
Ako schudnúť do leta bez driny? 5 geniálnych trikov. Fungujú aj po päťdesiatke Foto: www.freepik.com

Chcete schudnúť do plaviek alebo šiat, ktoré už vám pár sezón nesadnú? Využite v boji s nadbytočnými kilami všetky možné zbrane, tak aby ste mali do leta svoju vysnívanú figúru. Tieto triky by vám mohli pomôcť s chudnutím aj po päťdesiatke, keď to býva o niečo zložitejšie ako v dvadsiatich.

Životospráva žien po päťdesiatke

Chudnutie je veľká téma, ktorá zaujíma viac-menej všetky. Dôležité nie je len to, čo jeme a pijeme, ale aj určite pohyb, dostatok spánku a minimum stresov. Redukcia váhy by mala byť v každom prípade radšej primerane rýchla, postupná a meniaca životný štýl a návyky, ktoré povedú k chudnutiu bez jojo efektu. Na ženy po päťdesiatke, a niekedy už aj skôr, čaká úskalie v podobe menopauzy. Meniaca sa hladina hormónov robí divy nielen so ženskými pocitmi, ale aj zásadne ovplyvňuje telo. Kvôli týmto zmenám je redukcia váhy o to zložitejšia. Názorov na to, ako sa k problému postaviť, je celý rad a mnohé z nich ženám hlavu viac zamotajú, ako pomôžu.

Triky, ktoré vám môžu pomôcť schudnúť

Pozrite, čo hovorí o chudnutí bez driny a cvičenia napríklad toto kratučké video z kanála TOP veci do 2 minút. Tieto triky vás určite prekvapia a možno aj potešia:

Čuchajte k ovociu

Prečo by mali také fígle fungovať? Ako už bolo povedané vo videopríspevku, podľa vedcov vôňa ovocia, ale aj určitého druhu korenia, ovplyvňuje naše vnemy. Medzi také vône, ktoré pozitívne ovplyvňujú naše zmysly, znižujú naše túžby po jedle, patria aj napríklad mäta alebo vanilka. Pamätajte, že sme rôzni a inak vnímame nielen pachy, ale aj pocity hladu alebo chute na sladké či slané. Nájdite spôsob, ako zbytočne nestrádať, podobné triky môžu pomôcť.

Pite vodu pred jedlom

Dostatočná konzumácia tekutín je často spomínaným fígľom pri redukcii váhy. Je to pochopiteľné. Ak ste plní niečoho iného a nekalorického, určite aj to môže prispieť k redukcii váhy. Ak pijete pred alebo počas jedla, zrejme sa nezvládnete prejesť. Dostatok tekutín tiež prispieva k funkcii celého organizmu, ale rozhodne sa nesmie nič, a to ani pitie vody, preháňať!

Ako schudnúť do leta bez driny
Ako schudnúť do leta bez driny? 5 geniálnych trikov. Fungujú aj po päťdesiatkeFoto: www.freepik.com

Kontrastná sprcha. Čo je to?

Sprchovanie striedavo teplou a studenou vodou je podľa niektorých vedeckých štúdií prínosné nielen pre prekrvenie pokožky, ale je to aj spôsob, ako v podstate vybičovať telo k lepším výkonom, uzdraveniu a fungovaniu. Kontrastné sprchovanie podporuje celkovo dobré zdravie a taktiež chudnutie.

Žujte a čistite si zuby

Čistenie zubov a žuvanie žuvačky podľa vedcov tiež môžu prispieť k chudnutiu. Zatiaľ čo predtým sa malo za to, že žuvanie naopak naštartuje zažívací proces a vďaka tomu sa budete cítiť skôr hladní, podľa novších informácií by to mohlo byť snáď aj opačne. Čo si z toho vziať? Vyskúšajte, ako to funguje u vás. Niekomu vyhovuje stále niečo prevaľovať v ústach, napríklad kôstku z ovocia, aby sa cítil v pokoji a bez pocitu hladu, iný sa bude radšej postiť.

Pohárik červeného vína

Čo sa týka červeného vína, respektíve resveratrolu v ňom obsiahnutom, vedci sa domnievajú, že znižuje hladinu cholesterolu aj cukru v krvi. Napomáha tiež hormonálnej rovnováhe, pozitívne ovplyvňuje ako svalovú hmotu, tak aj pečeň a mozog. Má sa za to, že spomaľuje starnutie. Aj keď pohárik vína denne je rozhodne považovaný za akceptovateľné množstvo, treba dodať, že resveratrol nájdete aj v malinách, slivkách, pravej čokoláde, všeobecne je prítomný aj vo všetkom fialovom ovocí a tiež ho môžete užívať vo forme potravinového doplnku. Nemyslite si však, že tieto odporúčania vám pomôžu zhodiť kilá úplne bez práce. Môžu pomôcť, ale zázraky na počkanie zrejme úplne nevedia.

Zdroj: www.brainpedia.czwww.dama.cz

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom

Odporúčané