Ako sa zbaviť opuchnutých očí: Účinky terapie ľadom

Zdieľať
Ako sa zbaviť opuchnutých očí: Účinky terapie ľadom
Ako sa zbaviť opuchnutých očí: Účinky terapie ľadom Foto: www.freepik.com

Terapia ľadom je novým trendom v starostlivosti o pleť, ktorý sľubuje zníženie opuchov, zlepšenie krvného obehu a žiarivý vzhľad pokožky. V dnešnej dobe, keď sme často doma, je tento trend stále populárnejší. Zistili sme, ako táto metóda funguje a aké produkty sú najlepšie na jej aplikáciu.

Terapia ľadom: Nový hit v starostlivosti o pleť

V súčasnosti je na trhu množstvo rôznych nástrojov na starostlivosť o pleť, od nefritových valčekov po rôzne LED zariadenia. Tento segment sa neustále rozširuje, najmä v čase, keď trávime viac času doma. Najnovším hitom v starostlivosti o pleť je terapia ľadom. Znamená to použitie ľadovo studených produktov na tvár, najmä okolo očí, na zvýšenie krvného obehu a zníženie opuchov. Ale skutočne to funguje? A aké sú najlepšie produkty? Spýtali sme sa odborníkov.

Prečo máme opuchnuté oči?

Očná chirurgička Elizabeth Hawkes vysvetľuje: „Opuchnuté oči sa zvyčajne prejavujú miernym opuchom horného a dolného viečka. Niekedy sú sprevádzané svrbením očí, slzením a svrbením kože očných viečok. Opuchy môžu byť spôsobené rôznymi faktormi, ako je nedostatok spánku, alergie, upchatie nosa a dehydratácia.“

Navyše, vek situáciu nezlepšuje. „Svaly okolo očí sú s vekom slabšie a menej účinne čerpajú lymfu. Spánok v teplej miestnosti alebo používanie agresívnych prípravkov okolo očí na noc môže tiež spôsobiť opuchy. Rovnako tak zlý stravovací režim, alkohol, fajčenie a dlhé hodiny pred obrazovkou,“ dodáva Hawkes.

Výhody terapie ľadom

„Používanie ľadových produktov má množstvo výhod,“ hovorí Hawkes. „Pri správnom použití môžu minimalizovať zápal a opuchy, najmä ráno. Pomáhajú tiež pri lymfodrenáži a tlaku v dutinách a navyše pokožke prinášajú ďalšie výhody tým, že znižujú začervenanie a zlepšujú obeh, čo jej dodáva požadovanú žiaru.“

Ako dlho používať ľadovú terapiu?

Vo všeobecnosti by ste mali ľadovú terapiu vykonávať ideálne ráno a nie dlhšie ako 15 minút. Potom je potrebné pokožku ošetriť štandardnými rannými produktmi. Dlhšie používanie ľadu by mohlo pokožku okolo očí poškodiť.

Aké produkty sú vhodné?

Väčšina žien pozná klasické chladiace pásky pod oči, ktoré sa jednoducho prilepia na pokožku. Vhodné sú aj chladiace očné gélové masky, ktoré budete uchovávať v chladničke alebo mrazáku a používať ich opakovane.

Existujú však už aj sofistikovanejšie produkty, konkrétne domáce kryoprístroje, ktoré poskytujú ešte lepšie výsledky.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčané