Ako sa zbaviť neustálej chuti na sladké? Tipy pre zdravší život

Zdieľať
jedenie sladkého
Ako sa zbaviť neustálej chuti na sladké? Tipy pre zdravší život Foto: www.freepik.com

Máte pocit, že vás neustále prenasleduje chuť na sladké a neviete, ako sa jej zbaviť? Možno za to môžu vaše každodenné návyky. Prinášame vám niekoľko efektívnych tipov, ako znížiť túžbu po sladkostiach a zlepšiť svoje zdravie aj figúru.

Patríte medzi tých, ktorých neustále „naháňa“ chuť na sladké? Skúste sa tomuto pokušeniu naučiť brániť. Prospeje to nielen vášmu zdraviu, ale aj postave. Niekedy stačí len pár drobných zmien v každodennom živote.

Čoho by ste sa mali vyvarovať a čoho sa naopak nemali obávať? Tu je niekoľko účinných tipov!

Obmedzte obľúbenú kávu

Ak patríte medzi milovníkov kávy a myslíte si, že ak ju pijete horkú a bez mlieka, je to v poriadku, mýlite sa! Pravidelná dávka kofeínu môže zvyšovať hladinu inzulínu v tele, čo môže vyvolávať túžbu po sladkom.

Kofeín je stimulant, ktorý navodzuje príjemné pocity, preto sa ľahko môže stať, že dopamín bude túžiť aj po sladkostiach.

Presný stravovací harmonogram

Naučte sa jesť pravidelne v rovnakých intervaloch a eliminujte obdobia, kedy sa počas dňa nestihnete najesť. Majte vždy po ruke niečo malé a zdravé, napríklad kúsok jablka alebo mrkvy. Týmto spôsobom váš organizmus nebude vyžadovať energiu vo forme rýchlych cukrov.

ovocné šťavy
Ako sa zbaviť neustálej chuti na sladké? Tipy pre zdravší život Foto: www.freepik.com

Vynechajte obľúbenú sladkosť

Začnite malým trikom, ktorým oklamete svoj mozog. Zo svojho jedálnička vyraďte tú sladkosť, ktorú máte najradšej. Týmto spôsobom budete trénovať svoju pevnú vôľu. V prípade slabosti si doprajte len lyžičku, časom zistíte, že túto svoju ľúbosť vôbec nepotrebujete. Takto sa ľahšie vyhnete ďalším zbytočným sladkostiam.

Nepoužívajte umelé sladidlá

V domnení, že si pomôžete, nepoužívajte ani náhrady cukru vo forme umelých sladidiel. Potraviny a doplnky so zníženým obsahom kalórií a umelými náhradami len prispievajú k hromadeniu tukovej tkaniva v tele. Ak ich používate pravidelne, vaša chuť na sladké sa bude len zvyšovať.

Zdravá ranná dávka sladkosti

Telo potrebuje zdravý cukor, preto si ho doprajte vo forme čerstvého ovocia alebo ovocnej šťavy. Najlepšie je konzumovať ich hneď ráno, dodajú vám potrebnú energiu na celý deň. Perfektným riešením je napríklad citrónová šťava, ktorá by sa mala stať alfou a omegou vášho jedálnička. Môžete ju využiť nielen na pitie, ale aj na dochutenie zeleninových šalátov alebo pečeného mäsa.

jablčný ocot
Ako sa zbaviť neustálej chuti na sladké? Tipy pre zdravší život Foto: www.freepik.com

Jablčný ocot

Jablčný ocot je skvelý pomocník pri znižovaní vysokej hladiny cukru v krvi. Stačí, keď do fľaše s čistou neperlivou vodou pridáte lyžicu jablčného octu, zamiešate a popíjate počas celého dňa. Tento nápoj vám pomôže kontrolovať hladinu cukru a udržať chuť na sladké na uzde.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom

Odporúčané