Ako sa zbaviť brušného tuku pomocou jarnej detoxikácie jablčným octom?

Zdieľať
brušný tuk
Ako sa zbaviť brušného tuku pomocou jarnej detoxikácie jablčným octom? Foto: www.freepik.com

Ak sa chcete efektívne zbaviť nadbytočného brušného tuku a zvýšiť svoju energiu, jarná detoxikácia octom je tou správnou voľbou. Vďaka jednoduchému receptu na detoxikačný nápoj môžete prečistiť svoje telo, zlepšiť trávenie a podporiť chudnutie. Tento článok vám ponúka tipy a recept na nápoj, ktorý vám pomôže na ceste k zdravšiemu a vitálnejšiemu ja.

Chcete sa účinne zbaviť nadbytočného brušného tuku? Skúste jarnú detoxikáciu octom!

Jarné obdobie je ideálne na to, aby ste nakopli svoj organizmus a zbavili sa pocitov únavy. Máme pre vás overený tip, ktorý vás nesklame, a navyše vám pomôže zhodiť pár kilogramov. Stačí poznať recept na detoxikačný nápoj, ktorý vám pomôže prečistiť telo a omladiť sa.

Prečo detoxikovať telo?

Naše telo je denne vystavené množstvu toxických látok, ktoré sa nachádzajú nielen vo vzduchu, ale aj v potravinách a výrobkoch, ktoré používame. To sa prejavuje na našom zdraví a nadmernej únave.

Preto je dobré aspoň raz do roka uľaviť organizmu a dopriať mu dôkladnú očistu. Výborným spôsobom sú detoxikačné nápoje.

jablčný ocot
Ako sa zbaviť brušného tuku pomocou jarnej detoxikácie jablčným octom? Foto: www.freepik.com

Jablčný ocot

Máme pre vás skvelý tip, kde hlavnú úlohu hrá jablčný ocot. Tento prírodný zázrak má veľmi pozitívny vplyv na metabolizmus a správne trávenie. Zároveň výborne čistí pečeň a lymfatický systém. Dopĺňajú ho však aj ďalšie ingrediencie. Ktoré to sú?

Citrónová šťava

Prirodzenú detoxikáciu podporí aj šťava z čerstvého citróna. Pôsobí zásadito a pomáha regulovať pH v tele. Citrónová šťava je tiež bohatým zdrojom energie, ktorá sa rýchlo prejaví na lepšej kvalite pokožky, rozžiari pleť a posilní imunitu.

citrónová šťava
Ako sa zbaviť brušného tuku pomocou jarnej detoxikácie jablčným octom? Foto: www.freepik.com

Koreniace prísady

Ďalšími potrebnými ingredienciami sú škorica, kajenské korenie a zázvor. Obsahujú zlúčeniny, ktoré pomáhajú znižovať zápaly, podporujú kvalitné trávenie a zrýchľujú metabolizmus, čo napomáha chudnutiu, najmä v oblasti brucha. Do nápoja môžete pridať aj trochu medu, ktorý obsahuje dôležité a zdraviu prospešné látky a nápoj jemne osladí.

Ako pripraviť detoxikačný nápoj

Najprv si ohrejte ½ litra čistej vody a pridajte do nej 2 polievkové lyžice jablčného octu. Potom vmiešajte ½ až 1 čajovú lyžičku mletého alebo nastrúhaného čerstvého zázvoru, ¼ čajovej lyžičky škorice a štipku kajenského korenia. Nakoniec pridajte 2 polievkové lyžice citrónovej šťavy a 1 čajovú lyžičku kvalitného medu. Všetky ingrediencie dôkladne premiešajte a popíjajte nápoj trikrát denne asi 20 minút pred jedlom po dobu 2 až 3 týždňov.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom

Odporúčané