Ako pripraviť dokonalé grilované papriky s pikantnou klobásou?

Zdieľať
grilovanie papriky
Ako pripraviť dokonalé grilované papriky s pikantnou klobásou? Foto: www.freepik.com

Zbožňujete letné grilovačky s priateľmi pri otvorenom ohni? Pripravte si na túto príležitosť grilované papriky s klobásou. Tento jednoduchý, rýchly a chuťovo dokonalý recept poteší aj najnáročnejších gurmánov. Nechajte sa inšpirovať maďarskou kuchyňou a oživte svoje grilovacie menu touto výnimočnou delikatesou.

Grilované papriky s klobásou: Neodolateľná letná delikatesa

Máte už dosť klasických grilovačiek so steakami? Je čas na zmenu! Vyskúšajte niečo nové a pripravte si špecialitu maďarskej kuchyne, ktorá je známa svojou bohatou paletou chutí a vôní. Grilované papriky s klobásou sú ideálnym riešením pre tých, ktorí hľadajú niečo netradičné a chutné.

Maďarské grilovanie: Viac než len mäso

Na grile nemusíte opekať len veľké kusy mäsa. Rovnaký úspech dosiahnete aj s grilovanou zeleninou, obzvlášť keď ju doplníte výraznými ingredienciami. Papriky sú na plnenie ako stvorené! Poďte na to ako Maďari, ktorí sa neboja ani ostrejších chutí.

Grilované papriky: Skvelý základ pre kreativitu

Papriky sú na grilovanie vynikajúce a môžete ich pripraviť na mnoho rôznych spôsobov. Môžete ich podávať samotné s dipom, olivovým olejom a bagetkou, alebo ich pridať do čerstvých zeleninových šalátov. Najlepšie však chutia plnené.

grilované klobásky
Ako pripraviť dokonalé grilované papriky s pikantnou klobásou? Foto: www.freepik.com

Aké papriky použiť?

Na grilovanie sa najlepšie hodia čo najviac baculaté druhy paprík. Väčšie papriky sa lepšie plnia a vojde sa do nich viac náplne. Ak chcete, aby bolo jedlo aj vizuálne zaujímavé, použite papriky rôznych farieb.

Ako pripraviť papriky na plnenie?

Najprv papriky dôkladne umyte a odstráňte jadierka a všetky semienka. Tým si vytvoríte priestor na suroviny, ktoré budete do paprík vkladať.

Možnosti náplne

Ak radi improvizujete, môžete použiť metódu „čo dom dal“. Suroviny by sa však mali chuťovo dopĺňať. Môžete použiť rôzne druhy údenín, syrov, ale aj tvaroh s bylinkami. Fantázii sa medze nekladú.

Recept na grilované plnené papriky

Podľa tohto maďarského receptu budete potrebovať 4 až 8 paprík, 4 pikantné klobásy s čedarom, ktoré nakrájajte na kúsky. Ďalej 200 g šampiňónov, ktoré môžete predtým naložiť v oleji a grilovacom korení. Všetky suroviny postupne naplňte do každej papriky a grilujte ich na rozpálenom grile. Pred podávaním môžete odstrániť opečenú šupku, ale nie je to nevyhnutné.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom

Odporúčané