Ako odstrániť upchatie v umývadle za pár minút! Vyskúšajte tieto jednoduché metódy

Zdieľať
upchaté umývadlo
Ako odstrániť upchatie v umývadle za pár minút! Vyskúšajte tieto jednoduché metódy Foto: depositphotos.com

Odhalený trik od profesionálnych inštalatérov: Tento jednoduchý spôsob odstráni upchatie za pár minút.

Každý z nás sa raz stretne s upchatou umývadlovou rúrou. Na internete nájdeme rôzne rady, ako napríklad každý večer vyliať do odpadu trochu prostriedku na umývanie riadu ako prevenciu. Možno to pomáha, ale je lepšie byť pripravený. Odstraňovanie upchatia vlastnými rukami môže ušetriť veľa peňazí. V tomto článku sa podelíme o domáce metódy, ktoré môžu byť užitočné v boji proti upchatiu. Potrebujete iba bežné domáce prostriedky, ktoré máte určite doma.

sypanie sódy do umývadla
Ako odstrániť upchatie v umývadle za pár minút! Vyskúšajte tieto jednoduché metódy Foto: depositphotos.com

Efektívne spôsoby, ako odstrániť upchatie v umývadle

Vriaca voda

Veľmi často je príčinou upchatia stuhnutý tuk a zvyšky jedla v rúrach. Na odstránenie takého upchatia postačí horúca voda. Ak máte kovové rúry, môžete použiť vriacu vodu, ale pre plastové rúry neprekračujte teplotu 65 stupňov. Vylejte približne liter horúcej vody do odpadu, počkajte 20 minút a potom pusti vodu. Ak problém pretrváva, použite zvon – nalejte vodu, počkajte a potom niekoľkokrát stlačte a vytiahnite zvon.

Domáce prostriedky

Jedna z najpopulárnejších metód zahŕňa sódu a ocot. Reakcia týchto dvoch látok vytvára oxid uhličitý, ktorý pomôže odstrániť upchatie. Nasypte 150 g sódy do odpadu a potom nalejte rovnaké množstvo octu. Zakryte odtok zátkou alebo handrou a počkajte pol hodiny. Nakoniec opláchnite horúcou vodou.

Ďalší osvedčený tip je kombinácia sódy a soli. Rozpustite pol šálky sódy a šálku soli v teplej vode a nalejte do odpadu. Počkajte a potom opláchnite vodou. Druhý spôsob je nasypať sódu a soľ priamo do odpadu, nechať cez noc a ráno opláchnuť.

používanie zvonu pri upchatí umývadla
Ako odstrániť upchatie v umývadle za pár minút! Vyskúšajte tieto jednoduché metódy Foto: depositphotos.com

Kaustická sóda

Najradikálnejšou metódou je použitie kaustickej sódy, ktorú môžete kúpiť v obchode s domácou chémiou. Táto metóda pomáha nielen pri upchatí umývadla a sifónu, ale aj rúry. Potrebujete 2-3 kg kaustickej sódy. Vezmite kovové vedro, nasypte doň sódu a zalejte studenou vodou. Miešajte, kým roztok nebude homogénny. Vedro postavte na oheň, ale nedovoľte, aby sa roztok varil – teplota nesmie prekročiť 70 stupňov. Odstráňte vedro z ohňa a nalejte polovicu roztoku do odpadu. Počkajte dve hodiny, potom nalejte zvyšok. Po ďalších dvoch hodinách opláchnite rúry vodou.

Nezabúdajte, že niekedy môže samostatné riešenie problému viesť k horším následkom. Ak si nie ste istí, že žiadna z domácich metód nepomôže, radšej zavolajte profesionála. Majú špeciálne nástroje, ako napríklad inštalatérsky kábel, ktorým dokážu problém určite vyriešiť.

Zdroj: takprosto.cc

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčané