Ako ľahko vyčistiť rúru aj bez chemikálii?

Zdieľať
čistenie rúry
Ako ľahko vyčistiť rúru aj bez chemikálii? Foto: www.freepik.com

Zabudnite na náročné a zdĺhavé čistenie pripálenej špiny na skle rúry raz a navždy. V našom článku nájdete jednoduché triky, ako si s nečistotami poradíte pomocou bežne dostupných prostriedkov bez potreby drahých chemikálií. Prečítajte si, ako udržať svoju rúru čistú jednoducho a efektívne.

Pečenie rôznych lahôdok sa bohužiaľ spája aj s nevyhnutným znečistením rúry tukom a zvyškami jedla, čo je činnosť, ktorú žiadna gazdinka neobľubuje. Existujú však osvedčené metódy, ako rúru vyčistiť rýchlo, jednoducho a bez použitia agresívnych chemikálií. Kľúčom k úspechu je pravidelnosť – ak rúru čistíte často, uľahčíte si prácu. Ideálne je rúru čistiť ešte za tepla, využívajúc teplú vodu so saponátom alebo trochou citrónu.

Ak sa vám nechce rúru drhnúť po každom pečení, nemusíte siahať po najagresívnejšej chémii. Čistenie bude jednoduchšie, ak vytiahnete sklo z dvierok rúry. Pozrite sa, ako na to, vo videu, ktoré nájdete v našom článku.

Použite moc jedlej sódy

Jedlá sóda je známa svojimi zázračnými účinkami v domácnosti, a čistenie skla rúry nie je výnimkou. Jednoducho zmiešajte sódu s vodou, vytvorte pastu a nanesiete ju na sklenenú plochu. Nechajte pôsobiť, až zaschne, potom pastu stiahnite a sklenenú plochu odmastite.

Soľ – neoceniteľný pomocník

Skvelým pomocníkom pri čistení skla rúry je aj soľ. Stačí zmiešať 250 g soli s pol litrom vody, aplikovať roztok na znečistené plochy štetcom alebo rozprašovačom. Po niekoľkých minútach roztok stiahnite hubkou a vlhkou handričkou. Vďaka schopnosti soli absorbovať tuky dosiahnete dokonalý výsledok.

Ocot a citrón pre dokonalý lesk

Sklo môžete vyleštiť rovnako dobre alkoholovým prípravkom ako octovou vodou. Pripravte si roztok z 2/3 vody a 1/3 octu a sklo umyte a vyleštite. Ďalším osvedčeným prípravkom na prírodnej báze je jedlá sóda a citrónová šťava. Opäť vytvorte hustú pastu, nanesieme ju na sklo rúry a necháme pôsobiť, a potom sklo umyjeme.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom

Odporúčané