Ako ľahko otvoriť zaváracie poháre. 5 osvedčených trikov

Zdieľať
zavárací pohár
Ako ľahko otvoriť zaváracie poháre. 5 osvedčených trikov Foto: www.freepik.com

Často sa stáva, že sa snažíme otvoriť zavárací pohár a viečko sa zdá byť ako prilepené. Bez ohľadu na to, či ide o pohár uhoriek, džemu alebo kompótu, existuje niekoľko overených trikov, ako si s týmto problémom poradiť bez potreby volať o pomoc. Prečítajte si naše tipy, ako ľahko otvoriť poháre a efektívne odstrániť zvyšky lepidla a etikety.

Poznáme to všetci, otvoriť pevne uzavretý zavárací pohár môže byť niekedy poriadna drina. Skôr než siahnite po telefóne a zavoláte o pomoc, vyskúšajte niekoľko jednoduchých a osvedčených rád. Od horúcej vody až po lepiacu pásku, tu je niekoľko tipov, ako ľahko otvoriť pohár. Navyše sa dozviete, ako efektívne odstrániť zvyšky lepidla a etikety, aby váš pohár vyzeral opäť ako nový.

poháre
Ako ľahko otvoriť zaváracie poháre. 5 osvedčených trikov Foto: www.freepik.com

Najefektívnejšie spôsoby, ktoré zvládne každý

  1. Použitie tepla: Ponorte viečko pohára do horúcej vody na niekoľko minút. Tým sa viečko rozšíri a uvoľní. Alternatívne môžete použiť fén a ohriať viečko priamo na pohári. Nezabudnite si chrániť ruky rukavicami, aby ste predišli popáleninám.
  2. Poklepanie o okraj stola: Ak preferujete menej rizikové metódy, skúste ľahké poklepy viečka o okraj stola. Tento spôsob využíva vibrácie na uvoľnenie viečka bez rizika poškodenia pohára.
  3. Zlepšenie úchopu: Na zlepšenie úchopu môžete viečko obaliť uterákom alebo použiť gumové rukavice. Tento spôsob je obzvlášť účinný, ak máte mastné alebo mokré ruky.
  4. Použitie noža alebo lyžičky: Pre opatrné uvoľnenie viečka môžete použiť špičku noža alebo lyžičky, ktorú zasuňte pod okraj viečka a jemne zodvihnite, kým nebudete počuť charakteristické cvaknutie.
  5. Lepiaca páska: Pevná lepiaca páska je tiež účinná. Omotajte pásku okolo viečka a nechajte prebytočnú časť visiace, za tú potom zatiahnete a uvoľníte viečko.

Ako ľahko odstrániť lepidlo a etikety

Po otvorení pohára je ďalším krokom odstránenie etikety a zvyškov lepidla. Na to môžete využiť olej – olivový alebo slnečnicový. Namočte papierový uterák do oleja a dôkladne ho aplikujte na lepidlo. Nechajte pôsobiť niekoľko minút, potom by malo ísť lepidlo ľahko odstrániť. Pre odolnejšie etikety môžete použiť zmes sódy bikarbóny a rastlinného oleja, ktorá vytvorí pastu. Túto pastu aplikujte na lepidlo, nechajte pôsobiť a potom zotrite.

Bez ohľadu na to, aký zavárací pohár sa snažíte otvoriť, s týmito tipmi by ste mali zvládnuť úlohu rýchlo a bez zbytočného stresu. Otváranie pohárov nemusí byť frustrujúce, ak viete, ako na to. S týmito osvedčenými radami už nebudete potrebovať volať nikoho na pomoc a zvládnete to sami ľavou zadnou.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčané