Ako jednoducho vyčistiť strúhadlo. 5 overených metód

Zdieľať
strúhanie syra
Ako jednoducho vyčistiť strúhadlo. 5 overených metód Foto: www.freepik.com

Čistenie strúhadla môže byť nočnou morou, ale s našimi tipmi to zvládnete ľahko a rýchlo. Prečítajte si, ako na to, aby ste sa zbytočne nenamáhali a vaše strúhadlo bolo vždy čisté a ostré. Nasledujúce jednoduché metódy vám ušetria čas aj nervy.

Ako jednoducho a efektívne vyčistiť zanesené strúhadlo: 5 osvedčených metód

Zanesené strúhadlo môže byť veľkou nepríjemnosťou, no s našimi overenými metódami ho vyčistíte rýchlo a bez námahy.

1. Okamžitá očista

Najdôležitejšie je čistiť strúhadlo ihneď po použití. Ak necháte zvyšky potravín zaschnúť, budete mať omnoho viac práce s ich odstraňovaním. Po každom použití strúhadlo opláchnite teplou vodou a umyte hubkou alebo kefkou. Ak je to potrebné, nechajte ho chvíľu odmočiť.

2. Gél na riad a soľ

Skvelou metódou je kombinácia gélu na riad a soli. Zmiešajte 2-3 polievkové lyžice soli s trochou gélu na riad. Túto zmes naneste na kefku a niekoľkokrát prejdite po strúhadle. Pri zaschnutých nánosoch nechajte zmes pôsobiť niekoľko minút. Potom strúhadlo opláchnite studenou vodou.

strúhadlo
Ako jednoducho vyčistiť strúhadlo. 5 overených metód Foto: www.freepik.com

3. Citrón s gélom na riad

Hitom na sociálnych sieťach je čistenie strúhadla pomocou čerstvého citróna. Citrón prekrojte na polovicu, na vnútornú stranu jednej polovice kvapnite pár kvapiek gélu na riad. Citrón poslúži ako hubka a zároveň rozpustí nalepené nečistoty.

4. Pasta z jedlej sódy

Jedlá sóda je obľúbeným pomocníkom pri čistení. Zmiešajte ju s pár kvapkami vody a pripravte hustú pastu. Túto pastu natrite na strúhadlo a postavte ho do drezu. Postriekajte ho jablčným octom a následne umyte teplou vodou. Opláchnite studenou vodou.

5. Alobal na ostrenie

Aby strúhadlo strúhalo ako nové, je dôležité, aby bolo ostré. V tomto prípade pomôže alobal. Zmačkajte ho do guličky a prechádzajte po ňom rovnými ťahmi v smere strúhania.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčané