Ako jednoducho a prírodne vyčistiť rúru? Pomôže vám jeden hrniec

Zdieľať
čistenie rúry
Ako jednoducho a prírodne vyčistiť rúru? Pomôže vám jeden hrniec Foto: www.freepik.com

Čistenie rúry nie je práve úloha, na ktorú sa ľudia tešia. Tuk a zvyšky jedla nie sú ideálne pre žiadny spotrebič, preto je dôležité rúru pravidelne čistiť. Vďaka tomu predĺžite jej životnosť a pripravované jedlá budú zdravšie. Nepotrebujete na to žiadne chemikálie, stačia vám úplne prirodzené produkty. V tomto článku vám ukážeme, ako na to.

Čistenie rúry nepatrí medzi najobľúbenejšie domáce práce. Mastnota z jedla a zvyšky pokrmov môžu vážne poškodiť váš spotrebič. Preto je nevyhnutné rúru pravidelne čistiť. Okrem predĺženia životnosti rúry budete tiež pripravovať zdravšie jedlá. Našťastie, nemusíte používať agresívne chemikálie. Ukážeme vám, ako využiť úplne prírodné produkty na čistenie rúry.

Prečo nepoužívať chemikálie?

Mnohé čistiace prostriedky z obchodu síce fungujú efektívne, ale obsahujú množstvo škodlivých látok. Pri zapnutí rúry sa tieto látky uvoľňujú do vzduchu a môžu sa dostať aj do jedla, ktoré pripravujete. To znamená, že ich môžete konzumovať aj inhalovať. Namiesto toho môžete vyskúšať prírodné a domáce metódy, ktoré sú rovnako účinné a nebudete sa musieť obávať negatívnych následkov po dokončení čistenia. Na čistenie vám postačia iba štyri veci.

citrón a ocot na čistenie
Ako jednoducho a prírodne vyčistiť rúru? Pomôže vám jeden hrniec Foto: depositphotos.com

Čo potrebujete na čistenie?

Budete prekvapení, ale na dôkladné vyčistenie rúry potrebujete len štyri veci: hrniec vhodný do rúry, vodu, ½ šálky octu a šťavu z 1 citróna. To je všetko. Tieto ingrediencie máte určite vždy doma, takže rúru môžete čistiť kedykoľvek. Veľkou výhodou tejto metódy je, že rúru nemusíte drhnúť. Všetky nečistoty a mastnota sa uvoľnia vďaka sile citróna a octu, takže udržiavanie čistoty je veľmi jednoduché.

Postup pri čistení rúry

Naplňte hrniec vodou. Pridajte ocot a čerstvú citrónovú šťavu. Zmes trochu premiešajte, aby sa ingrediencie spojili. Ocot aj citrón majú dezinfekčné vlastnosti a dokážu neutralizovať zápach z rúry. Para, ktorá sa uvoľní z vody, navyše uvoľní všetky nečistoty. Predhrejte rúru na 250 stupňov, vložte hrniec dovnútra a nechajte ho pôsobiť 30 minút. Potom rúru vypnite, nechajte ju trochu vychladnúť a keď bude teplá (nie horúca ani studená), vytrite ju handričkou alebo hubkou.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom

Odporúčané