Ak patríte medzi alergikov, tak práčka s parnou funkciou je presne pre vás!

Zdieľať
práčka s parnou funkciou
Ak patríte medzi alergikov, tak práčka s parnou funkciou je presne pre vás! Foto: www.gettyimages.com

Patríte medzi tých, ktorí v alergickej sezóne každoročne trpia alebo pre vás návšteva domácnosti s domácimi zvieratami znamená opuch tváre ešte niekoľko dní potom?

Tak je dobré premýšľať nad tým, ako problému čo najlepšie predchádzať.

Ako alergiám predchádzať?

Okrem pravidelného užívania lieku a vyhýbanie sa situáciám, ktoré alergické záchvaty spúšťa je dobré tiež pri príchode do budovy pravidelne umývať tvár studenou vodou a pravidelne zbavovať oblečenie alergénov. S týmto najlepšie pomôžu práčky s parnou funkciou, ktoré sú vďaka pare schopné odevy dezinfikovať a odstrániť z nich takmer všetky alergény, ktoré sa vo vláknach usadia.

Práčky s parnou funkciou sú na trhu už bežne dostupné , nejde teda o žiadny luxus, ktorý by mali iba prémiové modely. Para je schopná likvidovať roztoče, plesne, vírusy, baktérie i ďalšie alergény a zároveň dezinfikuje. Zároveň tiež rovná pokrčené vlákna, vďaka ktorým látka vyzerá rovno a udržovane. Okrem hygienickej funkcie má teda práčka aj ďalšiu výhodu, nemusíte po usušení odevy ešte žehliť. Vie tiež zregenerovať a osviežiť bielizeň. Ak teda napríklad strávite nejaký čas v miestnosti s domácim miláčikom alebo sa budete pohybovať v prostredí plnom peľu, nie je nutné inak čisté oblečenie ihneď vyprať. Môžete ho vložiť do bubna práčky a iba pomocou pary očistiť a osviežiť.

Práčky s parnou funkciou na trhu často nájdete pod označením Steam , čo je anglický výraz pre paru. Ak sa rozhodnete pre nákup takého spotrebiča, potom najprv odporúčame prečítať recenzie práčok s parnou funkciou .

Parnú funkciu mávajú aj sušičky, ktorá je rovnako ako práčka s parnou funkciou, vhodná pre všetkých alergikov a astmatikov. Para v nej má totiž rovnaké účinky ako v práčke. Ďalšou možnosťou sú potom tiež žehličky, ktoré sa predtým používali predovšetkým preto, že vysoká teplota a para okrem narovnania bielizne zároveň tiež látku dezinfikovala a bola schopná zničiť škodlivé látky.

Ako vlastne fungujú parné práčky?

Para v podstate zvyšuje teplotu vnútri bubna práčky , čo vedie k uvoľneniu vlákien a efektívnejšej absorpcii vody, čím sa uvoľňujú hlboké nečistoty a škvrny. Prací prostriedok sa rýchlo rozpustí a lepšie pracuje aj pri vyšších teplotách, ktoré tiež efektívnejšie ničia baktérie a alergény.

Ďalšie zaujímavé informácie k parným práčkam

  • Sú viac ekologické, než tradičné práčky. Pretože zvyšuje čistiaci výkon pomocou pary, vyžaduje k tomu menej vody. Napríklad podľa štatistík jeden model používa menej vody o 9 litrov než tradičná práčka. Štvorčlenná rodina má priemerne 400 pracích cyklov ročne, takže sa tu ušetrí neuveriteľných 3 600 litrov vody .
  • Použitie menej vody tiež znamená, že k ohrevu vody je potreba menej energie.
Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom

Odporúčané