Aj ovocie poslúži na dezinfekciu domácnosti

Zdieľať
Aj ovocie poslúži na dezinfekciu domácnosti
Aj ovocie poslúži na dezinfekciu domácnosti Foto: www.gettyimages.com

Konzumácia ovocia a zeleniny je najlepší spôsob ako udržať svoje telo čisté, zdravé a plné energie.

Vedeli ste ale, že rovnaké ovocie a zeleninu môžete používať tiež pre udržanie čistoty, zdravia a prúdenie energie v našich domovoch?

Už nikdy nemusíte kupovať toxické spreje a čistidlá, ktorými ste doteraz umývali váš byt či dom. Skúste použiť ovocie a zeleninu, vďaka ktorým si sami pohodlne vyrobíte bezpečný, voňajúci a dezinfekčný čistič.

Mnoho ľudí, ktorí začali používať doma vyrobené prírodné čistidlá zistilo, že majú menej respiračných ochorení, menej náhlych alergických reakcií a ich domovy sa krásne rozvoňali.

Prečítajte si pár tipov na domáce čistenie a dezinfekciu :

OCOT A GREP

Domácnosť
https://www.gettyimages.com/

1: Skombinujte jeden diel octu so štyrmi dielmi horúcej vody, trochou čerstvej grapefruitovej šťavy a jedlou sódou, premiešajte a nechajte chvíľku odstáť.

Vznikne vám skvelý univerzálny čistiaci prostriedok na všetko. Zmes môžete preliať do plastovej dózy s rozprašovačom . Grepy majú antibakteriálne a antivírusové účinky, takže zabijú baktérie a mikróby pochodujúce obydliami rovnako účinne ako bežné chemické prostriedky, ale ekologicky a šetrne k vám samotným i vašim miláčikom. Ocot je skvelým prostriedkom na umývanie , ale v kombinácii s grepom alebo iným citrusom zmizne jeho typická „vôňa“. Sóda je skvelou alternatívou k umývacím pieskovým prípravkom a bieliacim prípravkom. Môžete ju použiť aj samotnú na umývanie drezu, toalety, vane alebo nedrevenej podlahy.

CITRÓN A OCOT

2: Hoďte citrónovú kôru do octu, nechajte macerovať v pohári na tmavom mieste po dobu niekoľkých týždňov a vznikne vám skvelý dezinfekčný citrusový sprej.

KURKUMA

3: Kurkuma bola dlhú dobu používaná v Indii na dezinfekciu podláh v nemocniciach (kurkuma je známa pre svoje silné sfarbenie všetkého, s čím príde do kontaktu, tak buďte opatrní, ale je veľmi zaujímavé, že napríklad bieli zuby..)

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčané