9 trikov s citrónom pri čistení

Zdieľať
Lauren mancke sil2hx4iupi unsplash.jpg
Foto Lauren Mancke na Unsplash unsplash.comlaurenmancke?utm_medium=referral&utm_campaign=photographer-credit&utm_content=creditBadge" target="_blank" rel="noopener noreferrer" title="Download free do whatever you want high-resolution photos from Lauren Mancke">unsplash-logoLauren Mancke

Tu je niekoľko spôsobov, ako použiť citrón na čistenie vo vašej domácnosti:

Odstráňte zápach z chladničky

V tomto prípade citrón môže poslúžiť rovnako ako  jedlá sóda , pokiaľ ide o zápach v chladničke. Do chladničky si môžete dať misku s odličovacím tampónom namočeným v citrónovej šťave.

Alebo môžete jednoducho na tanierik alebo do misky dať polovicu citróna. Nech už si vyberiete čokoľvek, citrón pachy pohltí. Citrón denne zrežte a ak ste si vybrali šťavu v miske tu vymieňajte raz týždenne.

Vyčistite mikrovlnnú rúru

Budete prekvapení, ako rýchlo a efektívne sa mikrovlnná rúra čistí pomocou citróna. Jednoducho z polovice citróna vytlačte šťavu do misky a vložte zvyšok citróna, potom zalejte všetko vodou.

Zahrievajte v mikrovlnke   3-5 minút. Po uplynutí tejto doby počkajte ešte 2 minúty a vnútro vytrite bavlnenou handričkou..

Lqiwche1wd.jpg

Vyčistite strúhadlo

Ak ste pripravovali pizzu alebo strúhali syr na inú špecialitu, pravdepodobne ste mali problém vyčistiť strúhadlo od zbytkov syra. Aj tu vám môže citrón pomôcť.

Jednoducho ho rozrežte na polovicu a prerezanou časťou pretrite strúhadlo aj z vonkajšej aj zvnútornej strany, potom opláchnite vodou. Posledné zvyšné kúsky syra dobre odstránite..

Vyčistite drevené doštičky

Na vyčistenie potrebujete citrón a morskú soľ. Posypeme soľou drevenú dosku a potom potierame polovicou citróna. Uvidíte, ako rýchlo zmiznú všetky nečistoty.

Potom dosku opláchnite vodou a osušte utierkou..

Odstraňuje vodný kameň z kanvice

Do kanvice nalejte 30 ml citrónovej šťavy a dve šálky vody. Vodu prevarte a nechajte vychladnúť.

Potom kanvicu niekoľkokrát dobre opláchnite vodou a výsledky vás ohromia – ani stopa po kameni..

Čistí sklo a zrkadlo

Ak netolerujete vôňu octu a radi čistíte domácnosť prírodnými prostriedkami, citrón je ideálnym riešením na čistenie okien a zrkadiel.

Zmiešajte tri polievkové lyžice citrónovej šťavy a šálku vody a nalejte do rozprašovača. Teraz už  ľahko umyjete okná a zrkadlá.

Udržuje toaletu

Postriekajte citrónovou šťavou vnútro toalety  a posypte ju jedlou sódou. Potom vyčistite toaletnou kefou a spláchnite.

Odstraňuje stopy mydla

Dlaždice v kúpeľni postriekajte citrónovou šťavou, počkajte pár minút a utrite handrou. Tak isto vyčistíte umývadlo ale aj vaňu či sprchovací kút.

Modern minimalist bathroom 3115450_640.jpg

Odstraňuje usadeniny vodného kameňa

Vodný kameň a vápenné usadeniny odstránite s citrónom. Kohútiky otrite polovicou citróna a utrite ich čistou suchou handrou.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčané