5 tipov, ako schudnúť bez posilňovne! Dievčatá, toto musíte doma vyskúšať

Zdieľať
chudnutie ženy doma
5 tipov, ako schudnúť bez posilňovne! Dievčatá, toto musíte doma vyskúšať Foto: www.freepik.com

Chcete schudnúť bez návštevy posilňovne a počítania kalórií? S našimi piatimi jednoduchými tipmi to zvládnete aj z pohodlia domova! Zdravé stravovanie a pár jednoduchých trikov vám pomôžu udržať váhu bez veľkých obetí. Pozrite sa, ako na to!

5 tajomstiev chudnutia pre lenivé dievčatá

1. Zázračný med

Medová diéta pre lenivé dievčatá znie lákavo. Stačí pridať trochu medu do každého jedla, dokonca aj do šalátov a sendvičov. Tí, ktorí vyskúšali tento trik, tvrdia, že chuť na sladké dezerty sa vďaka tomu znižuje. Lekári potvrdzujú: medová diéta nevedie k zvýšeniu hladiny cukru v krvi, ak sa samozrejme nepreháňa s rýchlymi sacharidmi, ako sú koláče. Optimálne množstvo medu denne je približne 4 polievkové lyžice.

2. Aplikácia akupunktúrnych ihiel

Zástancovia alternatívnej medicíny chvália schopnosť akupunktúry udržiavať telesnú váhu. Na tele máme body, ktoré ovplyvňujú pocit hladu. Ak na ne aplikujete akupunktúrne ihly, výsledky môžu byť prekvapivo pozitívne. Procedúry sa vykonávajú v kurzoch, zvyčajne 10 sedení.

med v šaláte
5 tipov, ako schudnúť bez posilňovne! Dievčatá, toto musíte doma vyskúšať Foto: www.freepik.com

3. Slniečkový vitamín D

Každá bunka nášho tela potrebuje vitamín D. Syntetizuje sa pôsobením slnečného žiarenia a dostáva sa do tela prostredníctvom stravy: obzvlášť cenné sú obilniny, mastné ryby, vajcia a mlieko. Nedostatok vitamínu D môže viesť k mnohým zdravotným problémom, ale má tiež významný vplyv na udržanie váhy. Mozog reguluje hladinu apetítu, a pre správne fungovanie potrebuje vitamín D. Ten tiež podporuje produkciu serotonínu a vstrebávanie vápnika, čo prispieva k úbytku hmotnosti. Vitamín D môžete užívať aj vo forme doplnkov, ak si nie ste istí, že ho máte v strave dostatok.

4. Nahradíme koláče jahodami

Jahody obsahujú veľké množstvo antioxidantov, ale sú tiež bohaté na vitamín C, ktorý zrýchľuje metabolizmus, a vápnik, ktorý podporuje chudnutie. Štúdia publikovaná v British Journal of Nutrition dokázala, že ženy, ktoré konzumujú doplnky obsahujúce vápnik v kombinácii so zdravou stravou, chudnú rýchlejšie a efektívnejšie. Porcia jahôd zníži hladinu cukru v krvi a pomôže odolať pokušeniu zjesť ťažší dezert.

špargľa
5 tipov, ako schudnúť bez posilňovne! Dievčatá, toto musíte doma vyskúšať Foto: www.freepik.com

5. Spoľahnite sa na špargľu

Špargľa je známa svojimi diuretickými vlastnosťami. Jej pravidelná konzumácia zbaví telo prebytočnej tekutiny, čo je jednoduchý spôsob, ako dosiahnuť ploché brucho bez veľkého úsilia. Špargľa je bohatá na chlorofyl, antioxidanty, železo a vitamíny A, C, K, B6. Navyše, 100 gramov špargle obsahuje iba 21 kalórií.

Zdroj: woman.ru

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčané