5 osvedčených trikov na pestovanie orchideí

Zdieľať
5 osvedčených trikov na pestovanie orchideí
5 osvedčených trikov na pestovanie orchideí Foto: gettyimages.com

O orchideí už bolo napísané veľa. Niečo sa spoľahlivo osvedčilo, niečo iné si svojich fanúšikov nájdených. Ak však chcete získať orchideu, ktorá odolá času a bude neustále plná kvetov, potom si prečítajte nasledujúce tipy pre starostlivosť o orchideu.

Do komentárov nám môžete napísať Vaše tipy na pestovanie orchideí!

TIPY NA PESTOVANIE ORCHIDEÍ:

Nepresádzajte:

Všimli ste si, že sa v kvetinárstve aj v obchodoch, orchideu vždy predávajú v priehľadných kvetináčoch? Nie je to náhoda. Korene orchidey potrebujú veľa svetla. Preto ju v žiadnom prípade nepresádzajte, keď si ich prinesiete domov. V pôvodnom kvetináči a s rovnakou kôrou (zeminou), ich môžete nechať až 2 roky.

Zalievajte správne:

Orchideu zalievajte raz za 5-7 dní. V zime stačí raz za 10 dní. Najviac odporúčaná metóda je ponoriť orchideu na 5 minút do vody a potom nechať odkvapkať. Zabránite hnilobe. Orchidea zle znáša kohútikovú vodu. Vždy sa vyvarujte toho, aby bolo vlhké stredové srdce orchidey.

Svetlo:

Umiestnite orchideu na miesto, ktoré je veľa svetlé. Ideálne do slnečnej izby s balkónom. Nedávajte však rastlinu na priame slnko. Ľahko sa spáli.

Presádzanie:

Uchopte orchideu zospodu za listy a jemne ju vytiahnite. Dávajte pozor na korene, ktoré vyčnievajú nad zmes. Po vybratí z nádoby, rastlinu opatrne uchopte a zalievaním odstráňte všetku hmotu z priestoru medzi koreňmi. Vodou zalievajte do posledných zbytkov starého substrátu. Zbavte rastlinu starých a suchých koreňov. Pripravte si nový kvetináč, ktorý by mal byť o niečo väčší, než predchádzajúce. Najlepšie o cca 2-3 cm a zasaďte.

Striedavé teploty:

Kontrast medzi dennými a nočnými teplotami má blahodarný účinok, čo sa týka orchideí. Všeobecne platí, že orchidejky potrebujú teplotu medzi 21 a 29 stupňov Celzia počas dňa, a 15-18 stupňov v noci.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčané