10 Prekvapivých spôsobov využitia potravinovej fólie, o ktorých ste nemali ani tušenie!

Zdieľať
10 Prekvapivých spôsobov využitia potravinovej fólie
10 Prekvapivých spôsobov využitia potravinovej fólie, o ktorých ste nemali ani tušenie! Foto: depositphotos.com

Potravinárska fólia – Niekoľko výnimočných spôsobov jej využitia

Potravinová fólia je jedným z nevyhnutných pomocníkov v domácnosti, nachádzajúcich sa na nákupnom zozname mnohých ľudí. Jej všestrannosť a praktickosť oceníte nielen pri balení jedla, ako sú desiaty, mäso či zvyšky, ale aj pri zakrývaní tanierov s jedlom, aby zostali dlhšie čerstvé. Tento nenahraditeľný pomocník v kuchyni však ponúka omnoho viac možností využitia.

Viac než len pomocník v kuchyni

Potravinárska fólia môže byť užitočná aj v iných oblastiach. Ak máte problémy pri práci v záhrade a trpíte mozole, fólia vám môže pomôcť. Omotajte rukoväte náradia, ako sú motyky, lopaty či hrable, a predídete vzniku mozolov. Ale kde všade ešte môže potravinárska fólia poslúžiť?

Zachovanie zmrzliny

Ak vám zostane zmrzlina, ktorú chcete uchovať pre neskoršiu konzumáciu, zabaľte ju do plastovej fólie a vložte do mrazničky. Týmto spôsobom zmrzlina nezíska vodné kryštály a zostane v dokonalom stave pre ďalšie pochutnávanie.

Mäkké štetce a farby

Pri maľovaní domu či bytu, keď potrebujete pokračovať ďalší deň, je potravinárska fólia ideálnym riešením. Zabaľte do nej štetce, aby štetiny nestvrdli, a zakryte namiešané farby, aby nevyschli.

Predĺženie čerstvosti banánov

Banány vydržia dlhšie čerstvé, ak ich konce zabalíte do potravinovej fólie. Tento jednoduchý trik zabráni rýchlemu prezretiu a vyhnete sa zbytočnému vyhadzovaniu ovocia.

Ochrana obalov šampónov a sprchových gélov

Aby obaly šampónov a sprchových gélov zostali čisté, pretiahnite cez ne potravinársku fóliu. Tým zabránite tvrdnutiu zvyškov a udržíte kúpeľňové produkty v čistote.

Ochrana topánok

Majte vždy kúsok fólie pri botníku. Ak potrebujete rýchlo prejsť byt v topánkach, obaľte ich potravinovou fóliou a ochránite podlahu pred znečistením.

Ochrana ovocia pred muchami

Pri nakrájaní ovocia, ktoré si nechcete zjesť hneď, alebo si ho pripravujete na desiatu do práce či školy, zabaľte ho do potravinárskej fólie. Takto ochránite ovocie pred okoravaním a nepríjemnými muchami.

Zvýšenie účinkov pleťovej masky

Použitím potravinovej fólie na pleťovú masku sa vytvára teplo, ktoré podporuje efektívnejšie prenikanie masky do pokožky, čím sa zvyšujú jej účinky.

Boj proti celulitíde

Potravinárska fólia môže pomôcť aj v boji proti celulitíde. Skúste rôzne zábaly a aplikujte na ne fóliu. Vďaka vznikajúcemu teplu sa účinky zábalu znásobia.

Predĺženie života kvetov

Aby kvety zostali dlho čerstvé, použite tento osvedčený trik: namočte čistú handru, položte ju na fóliu a zabaľte do nej konce kvetov. Kvety tak vydržia svieže omnoho dlhšie.

Potravinárska fólia je teda skutočne univerzálnym nástrojom, ktorý nájde uplatnenie nielen v kuchyni, ale aj v každodennom živote, prinášajúc praktické riešenia pre mnohé situácie.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčané